Węgry, Rumunia, Słowacja, Chorwacja, Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie… Obecnie marka Infinite IT Solutions rozpoznawalna jest już nie tylko w kraju, ale na wielu rynkach zagranicznych. Od 2006 roku, kiedy firma rozpoczęła ekspansję zagraniczną, jej rozwiązania zostały z powodzeniem wdrożone w przeszło 23 krajach, co przekłada się na ponad 900 klientów. Infinite posiada ugruntowaną pozycję jako dostawca EDI w Europie Centralnej, jednocześnie dynamicznie rozwijając się w dziedzinie SFA.

Rok 2014 był dla Infinite owocny na rynku rumuńskim. Największa sieć sklepów DIY, Dedeman, wdrożyła usługi elektronicznej wymiany oraz archiwizacji danych w komunikacji z 600 dostawcami firmy. Poprzez automatyzację kluczowych procesów z partnerami biznesowymi, Dedeman może sprawnej reagować na potrzeby rynkowe. Dedeman jest kolejną siecią z Rumunii, po Auchan, która zaufała Infinite, dzięki czemu pozycja firmy systematycznie się umacnia.

„Od pewnego czasu bacznie przyglądaliśmy się krajom z obszaru GCC, gdzie odnotowaliśmy duże zapotrzebowanie na wyspecjalizowane systemy tj. SFA czy EDI. Nasze prognozy się sprawdziły. Pierwsze projekty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich już trwają, gdzie na usługi Infinite zdecydowała się m.in.: Grupa Kapitałowa Al Batha.” – komentuje Paweł Ogorzałek, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Rynków Zagranicznych.

Miniony rok był również pozytywny pod względem rozwoju sieci partnerskiej. Do grona partnerów zagranicznych dołączyło kilkanaście firm: m.in.: Experion Middle East & Africa z Dubaju czy 3 LOE Solutions ze Sri Lanki. Partnerski model współpracy pozwala firmom osiągać wysokie zyski bez ponoszenia znaczących nakładów inwestycyjnych związanych z rozwojem aplikacji.   

„Jak wyglądają plany na rok 2015? Chcemy stale umacniać swoją pozycję rynkową za granicą poprzez rozwój organiczny, jak również rozbudowę struktur sprzedaży w oparciu o sieć partnerską. Planujemy rozszerzać portfolio usług za granicą, jak również szukać nowych kierunków rozwoju, które wzmocniłyby pozycję firmy.” – zauważa Paweł Ogorzałek. Statystyki brzmią zachęcająco. Zgodnie z prognozami Gartnera, wydatki na oprogramowanie biznesowe w firmach w roku 2015 wzrosną o 5.5% w stosunku do roku biegłego przy coraz wyraźniejszej rywalizacji pomiędzy rozwiązaniami w chmurze a wdrożeniami tradycyjnymi.  

Nie znalazłeś odpowiednich informacji?

Skontaktuj się z nami!