Spółdzielnia Obrotu Towarowego, wiodący dystrybutor artykułów mleczarskich i spożywczych, kontynuuje strategię automatyzacji działań sprzedażowych.  Po wdrożeniu rozwiązania EDI, firma uruchomiła zaawansowaną platformę e-commerce autorstwa Infinite, dzięki czemu proces zakupowo-sprzedażowy został całościowo zinformatyzowany.

„Zainteresowanie ofertą SOT, a w konsekwencji skala działalności firmy stale wzrastają - SOT to blisko 10.000 unikalnych produktów mleczarskich i spożywczych. Jesteśmy świadomi, że nowe technologie mają duży potencjał w dziedzinie handlu, dlatego potrzebowaliśmy rozwiązania, które skróci czas realizacji zamówień i jednocześnie pozwoli ujednolicić kanał dystrybucji tak, aby wszystkie informacje przechodziły przez jeden system, w tym przypadku, ehurtownię.” – mówi Grażyna Janowicz, Dyrektor Handlowy.  

Głównym zadaniem ehurtowni jest usprawnianie codziennej pracy związanej z procesem zamówień oraz obiegiem dokumentów. Kluczowe funkcjonalności systemu idealnie wpisują się w specyfikę i potrzeby branży FMCG. W rezultacie pozytywne efekty wdrożenia systemu widoczne są zarówno dla dystrybutora, jak i jego kontrahentów.

Jak zauważa Paweł Korniluk, Dyrektor ds. Logistyki, system ehurtownia umożliwił optymalizację szeregu procesów, jakie zachodzą w łańcuchu dostaw: począwszy od generowania ofert, poprzez obsługę spływających zamówień, zarządzanie promocjami oraz reklamacjami aż po kontrolę finansów. Wysyłanie faktur do sklepów w formie elektronicznej pozwoliło na zaoszczędzenie czasu oraz wyeliminowanie błędów, co z kolei wiąże się z redukcją kosztów. SOT może zapewnić swoim kontrahentom usługę 24/7 dostępną zarówno w trybie online, jak i offline.

Akcje promocyjne odgrywają znaczącą rolę w działaniach SOT. Zarządzanie nimi z wykorzystaniem ehurtowni odbywa się sprawniej – informacje o promocjach mogą być szybko przekazywane za pomocą powiadomień e-mail oraz sms. Atrakcyjna forma graficzna reklam zwiększa zainteresowanie klientów promocjami.

Korzyści z wdrożenia ehurtowni odczuwają kontrahenci SOT – sklepy indywidualne i sieci handlowe w całej Polsce. „Składanie zamówień za pomocą ehurtowni to dla mnie zauważalna oszczędność czasu. Oferta prezentowana jest w przystępny sposób; zdjęcia, informacje szczegółowe oraz propozycje zamienników pomagają w podjęciu decyzji. To tak, jakby oglądać i porównywać produkty w tradycyjnej hurtowni, ale bez wychodzenia ze sklepu. Poza możliwością filtrowania towarów, pomocne są zdefiniowane szablony, dzięki którym złożenie nawet dużego zamówienia sprowadza się do kilku kliknięć.” – zauważa Robert Wyrwas, kierownik sklepu Euro Sam w Białymstoku.  

Zaloguj