Statuetki Gazel Biznesu 2015 rozdane. W aktualnym rankingu, podobnie jak w roku ubiegłym, liderem na Lubelszczyźnie jest spółka informatyczna Infinite. Czołowa pozycja w rankingu lokalnym jest obiektywnym barometrem rozwoju firmy, a w szerszej perspektywie, odzwierciedla umacniający się od lat trend, jakim jest informatyzacja biznesu.

Infinite od 14 lat tworzy oprogramowanie dla klientów biznesowych, w szczególności producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych. U podstaw działalności lubelskiej spółki leży automatyzacja procesów biznesowych, tak aby czynności, które zwykły zajmować znaczącą ilość czasu i generować duże koszty, mogły być realizowane za pomocą kilku kliknięć. Mowa tu, przede wszystkim, o procesie wymiany dokumentów handlowych w formie elektronicznej, archiwizacji e-dokumentów oraz zarządzaniu procesami sprzedażowymi, w których Infinite się specjalizuje.

„Lata 2012-2014, które brane były pod uwagę w bieżącym rankingu Gazel Biznesu, upłynęły w Infinite pod hasłem intensywnego rozwoju, co pozwoliło osiągnąć wzrost przychodów na poziomie 440%. Duży nacisk położyliśmy na rozbudowę oferty – w ubiegłym roku przejęliśmy kompetencje warszawskiej spółki IT w zakresie rozwiązań do zarządzania korespondencją przychodzącą i wychodzącą, tym samym dynamicznie wkraczając w sektor finansowy, telekomunikacyjny i bankowy. Dodatkowo, nasz dział innowacji czuwa nad rozwojem nowatorskich systemów bazujących na nowinkach technologicznych. W ostatnim czasie opracowaliśmy np. oprogramowanie wykorzystujące małe nadajniki tzn. beacon’y. Intensywnie rozwijamy się również za granicą. Obsługujemy klientów w 23 krajach, takich jak Węgry, Rumunia, Słowacja, Niemcy, jak również Zjednoczone Emiraty Arabskie” – tłumaczy Mariusz Sławek, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Infinite.

Zainteresowanie rozwiązaniami IT dla biznesu wzrasta od lat. Firmy widzą, że przy pomocy specjalistycznego oprogramowania są w stanie realizować swoje procesy biznesowe sprawniej, eliminując przy tym błędy, które pojawiały się w przypadku obsługi manualnej. To czyni IT opłacalną inwestycją ze stosunkowo szybką stopą zwrotu. Trend ten idzie w parze z systematycznie rozrastającym się portfolio klientów Infinite, które obecnie liczy już ponad 5 000 firm.

Infinite nie jest debiutantem w rankingu Gazel Biznesu. Firma IT z Lublina od 5 lat znajduje się w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw według Pulsu Biznesu, a od 2 lat jest liderem na Lubelszczyźnie.

Gazele Biznesu to niezależny ranking najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw, którego autorem jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland. Powstaje on w oparciu o wyniki finansowe osiągane przez kandydatów na przestrzeni trzech poprzedzających lat.

 

 

 

 

 

Infinite Sp. z o.o.

Centrala firmy: 

ul. Projektowa 1

20-209 Lublin
tel: 81 745 17 50

Biuro Handlowe:

ul. Trębacka 4
00-074 Warszawa

e-mail: info@infinite.pl

   
  KRS: 0000016222 NIP: 946-18-94-773 REGON: 430801543 
Wysokość kapitału zakładowego Spółki: 8 341 500 zł 
Wysokość kapitału wpłaconego Spółki: 8 341 500 zł
 

Zaloguj