Infinite IT Solutions we współpracy z lokalnym partnerem umacnia pozycję wiodącego dostawcy EDI dla rumuńskiego sektora DIY. Bricostore Romania S.A., jako kolejna już sieć na tym rynku, wybrała platformę Infinite EDI (EDInet) umożliwiającą elektroniczną komunikację z dostawcami. Dotychczas na rozwiązania polskiej spółki informatycznej zdecydowały się m.in.: sieć Dedeman, Praktiker czy Hornbach. Tym samym już blisko 70% dostawców w nowoczesnym kanale sprzedaży w sektorze DIY w Rumunii wykorzystuje platformę Infinite EDI do kompleksowej obsługi transakcji.

„Plany Infinite na rynku rumuńskim są ambitne. We współpracy z naszym partnerem – DCA – zamierzamy stać się liderem w obszarze kompleksowych usług B2B wspierających procesy biznesowe. Stawiamy na rozwój organiczny, budujemy interdyscyplinarny zespół specjalistów, który umożliwi wprowadzenie nowych linii produktowych Infinite w Rumunii. Kompleksowość oraz różnorodność rozwiązań, jak również międzynarodowy zasięg działalności, stanowią naszą przewagę konkurencyjną na tym rynku” – tłumaczy Paweł Ogorzałek, Dyrektor Działu Sprzedaży i Rozwoju Rynków Zagranicznych w Infinite. 

Rozwiązania EDI, będące flagowym produktem Infinite, na dobre zagościły w sektorze handlu. Taki kierunek rozwoju nie powinien dziwić, biorąc pod uwagę potencjalne korzyści płynące z wdrożenia elektronicznej wymiany danych. Raport „Onboarding Suppliers to an E-Invoicing Solution” autorstwa Hackett Group szacuje, iż firmy, które zdecydowały się na e-fakturę obniżyły koszty przetwarzania faktur o 31%, jednocześnie skracając czas potrzebny na komunikację z dostawcami nawet o 24%.

Infinite jest jednym z czołowych dostawców usług EDI w Europie Centralnej. Spółka od 14 lat rozwija oprogramowanie dla producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych, które automatyzuje ich kluczowe procesy biznesowe. Główne obszary działalności firmy to obok systemów EDI, rozwiązania mobilne klasy SFA oraz platformy handlowe B2B.

Jak zauważa Paweł Ogorzałek, w przyszłości Infinite nie wyklucza również konsolidacji rynku w regionie EMEA, co pozwoliłoby jeszcze bardziej umocnić pozycję spółki.

 

Nie znalazłeś odpowiednich informacji?

Skontaktuj się z nami!