Spółka informatyczna Infinite oraz Raiffeisen Polbank nawiązują współpracę w obszarze faktoringu. Na mocy podpisanej umowy, użytkownicy platformy EDInet mogą korzystać z kalkulatora kosztowego dotyczącego finansowania faktur transmitowanych przez system Infinite. Infinite oraz Raiffeisen Polbank udostępnią klientom narzędzie do symulacji kosztów faktoringu na ich fakturach zarejestrowanych na platformie EDInet. Kolejnym krokiem, w ramach współpracy Raiffeisen Polbank i Infinite ma być integracja systemów tychże firm, dzięki czemu wykup wierzytelności w handlu B2B będzie uproszczony. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku, łączące w sobie wieloletnie doświadczenie Infinite w zakresie oprogramowania EDI oraz know-how Raiffeisen Polbank. w obszarze usług faktoringowych.

Technologia EDI jest już od kilkunastu lat z powodzeniem wykorzystywana w branży handlowej do wymiany i archiwizacji dokumentów, w tym zamówień, potwierdzeń dostawy, faktur. Infinite i Raiffeisen Polbank idą o krok dalej. Firmy postanowiły wykorzystać narzędzie służące do transmisji faktur między dostawcami i odbiorcami w zupełnie nowym obszarze – do obsługi faktoringu.

Obsługa faktoringu w ramach platformy Infinite EDInet to narzędzie uszyte głównie na potrzeby małych i średnich przedsiębiorców, a szczególnie wystawców faktur, poszukujących elastycznego źródła finansowania bieżącej działalności gospodarczej przy znanym koszcie.

 Nikt nie lubi nieprzewidywalności, zwłaszcza jeśli chodzi o wydatki. Dlatego postawiliśmy na prostotę – jeden koszt znany z góry – tłumaczy Magdalena Fitrzyk, Menedżer Produktu w Departamencie Faktoringu i Finansowania Handlu Raiffeisen Polbank. Klient wie, jaki będzie koszt za usługę faktoringu per faktura i, co bardzo ważne, nie ponosi żadnych dodatkowych opłat - brak odsetek za opóźnienie, brak kosztów windykacyjnych, brak opłat za niekorzystanie z umowy czy innych „gwiazdek”. Dodatkowo, klient może sprawdzić i porównać, ile zapłaci za samą usługę finansowania, a ile za opcję rozszerzoną o przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahentów przez bank. To novum w ofercie faktoringu pełnego kierowanej do małych firm, z obrotami od 1 mln zł rocznie, która do niedawna była dla nich niedostępna.

Integracja systemów Infinite i Raiffeisen Polbank będzie jedynym tego typu rozwiązaniem w Polsce, w którym oferowane usługi faktoringowe będzie wyróżniać szybkość pozyskania finansowania. Będzie to możliwe dzięki wcześniejszej weryfikacji faktur w systemie Infinite EDInet, co znacząco usprawni całą procedurę.  

Zdecydowaliśmy się rozbudować system Infinite EDInet o moduł faktoringowy, ponieważ stawiamy na innowacyjność oferowanych produktów. Chcemy, aby platforma, którą rozwijamy nieprzerwanie od 15 lat, odpowiadała trendom, jakie wyznacza rynek a zaobserwowaliśmy, że faktoring jest właśnie usługą, która cieszy się coraz większą popularnością w handlu B2B – tłumaczy Jarosław Trzpiel, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Produktu Infinite EDI.

Co czwarty klient faktoringowy w Polsce jest klientem Raiffeisen Polbank. Obsługując przez lata naszych klientów wiemy, jak istotnym czynnikiem było i jest dla nich wyeliminowanie papierowego obiegu dokumentacji i przeniesienie wszystkich czynności do systemu elektronicznego. Łącząc siły z Infinite, wykorzystaliśmy swoją wiedzę i doświadczenia oraz nowoczesną platformę EDI do rozwoju produktu prostego w obsłudze, z jasną strukturą kosztów, a jednocześnie poprawiającego płynność przedsiębiorstwa.  – dodaje Magdalena Fitrzyk.    

 

 

Zaloguj