Podpis na urządzeniach z warstwą biometryczną to już rzeczywistość. Obecnie większość dokumentów może być podpisywana w ten sposób. Rozwiązanie to łączy nowe technologie oraz nasze przyzwyczajenia. Nadal podpis składany jest odręcznie tak jak na papierze, ale nie musimy nic drukować, a sygnowany dokument trafia we wskazane miejsce w ciągu kilku sekund.

 

Tak złożony podpis jest bardzo bezpieczny, gdyż nie można go podrobić. Poza obrazem podpisu, który każdy widzi, urządzenie zapisuje cechy biometryczne, takie jak prędkość pisania, siła nacisku, współrzędne. Te dodatkowe parametry są zapisywane i załączane do dokumentu w postaci metadanych. Podpis nie może być kopiowany, na każdym dokumencie musi być złożony na nowo.

Wysoki poziom bezpieczeństwa oraz łatwość wdrożenia tego rozwiązania powodują, że coraz więcej firm i instytucji decyduje się na uruchomienie e-Podpisu na tablecie.

Jedno z ostatnich wdrożeń odbyło się dla Ministerstwa Zdrowia, dzięki temu ministrowie, którzy spotykają się z dyrektorami szpitali i podpisują umowy, nie muszą już wozić ze sobą opasłych teczek z dokumentami. Wszystkie niezbędne dokumenty mogą pobrać na tablet i w wersji elektronicznej podpisać – wyjaśnia Andrzej Mioduski z Infinite It Solutions.

 

Wdrożenie tego rozwiązania jest bardzo szybkie, nawet w ciągu jednego dnia od podpisania umowy można korzystać z tabletów, aby w ten sposób sygnować dokumenty. Na tablecie wyświetlana jest umowa z możliwością uzupełnienia niezbędnych danych, a po złożeniu podpisów zabezpieczony dokument trafia do e-Archiwum lub na podany e-mail.

Zobacz jakie to proste!

Może zainteresuje Cię także:

 Czy podpis na tablecie jest bezpieczny?

 

Więcej informacji na temat rozwiązania znajduje się tutaj:

infinite.pl/oferta/e-podpisywanie.html

 

Referencje Ministerstwa Zdrowia:

Pobierz referencje.

 

 

Zaloguj