24 stycznia 2020 zakończyliśmy wdrożenie e-Podpisywania w Orange Polska. Był to bardzo duży i wymagający projekt, dlatego też jesteśmy dumni, że zakończył się sukcesem.

Orange jako pierwszy operator w Polsce udostępnił możliwość podpisywania dokumentów na tablecie, co zostało przyjęte pozytywnie zarówno przez pracowników jak i przez klientów.

W grudniu 2017 pilotażowo wdrożyliśmy e-podpisywanie w pierwszym salonie Orange. Od chwili uruchomienia e-Podpisywania do dziś:

- ponad 760 tys. klientów podpisało umowy na tablecie

- zaoszczędzono blisko 4,5 mln kartek papieru

- uratowano  blisko 400 drzew

Łącznie uruchomiliśmy e-podpisywanie w blisko 700 punktach w całej Polsce. Dokładny harmonogram wdrożenia był zaplanowany wraz z klientem tak, aby zachować płynność pracy w punktach obsługi klienta. W najbardziej intensywnym okresie nawet 15 salonów było wdrażanych w ciągu jednego dnia. Dzięki dobrej komunikacji i w współpracy z Orange Polska uruchomienie projektu przebiegło sprawnie.

e-Podpisywanie łączy nowe technologie i nasze przyzwyczajenia. Składając podpis na tablecie z warstwą biometryczną zapisywany jest obraz podpisu oraz cechy charakterystyczne dla osoby podpisującej dokument. Dzięki tym informacjom bardzo szybko można sprawdzić czy podpis jest autentyczny. Dokument jest w wersji cyfrowej, nie ma potrzeby aby go drukować, dlatego jako klienci w każdej chwili możemy sprawdzić zapisy umowy, która jest w naszej skrzynce pocztowej.

Firmy, które chcą znacząco obniżyć ilość drukowanego papieru oraz usprawnić obieg dokumentów powinny rozważyć uruchomienie e-Podpisywania. Jest to rozwiązanie:

- wygodne - użytkownik składa podpis tak samo jak na kartce papieru, szybciej można uruchomić zamawianą usługę

- bezpieczne - podpisu nie da się  skopiować, po złożeniu podpisu nie można wprowadzać zmian w dokumencie

- zgodne z prawem podpis złożony w ten sposób wywołuje skutki prawne, dlatego mogą być podpisywane zgody, oświadczenia jak również umowy

 

Zobacz jakie to proste!

Może zainteresuje Cię także:

 Czy podpis na tablecie jest bezpieczny?

 

Więcej informacji na temat rozwiązania znajduje się tutaj:

infinite.pl/oferta/e-podpisywanie.html

 

 

 

 

 

Nie znalazłeś odpowiednich informacji?

Skontaktuj się z nami!