Podpisuj szybciej i sprawniej

e-Podpisywanie dokumentów

Podpis elektroniczny

Czym jest e-Podpisywanie?

e-Podpisywanie Infinite to system, który umożliwia przedsiębiorcy elektroniczne podpisywanie dowolnych dokumentów w tym umów. Podpis składany jest zgodnie z prawem za pośrednictwem platformy WWW lub urządzenia z warstwą biometryczną (podpis na tablecie). Każde z tych rozwiązań pozwala przedsiębiorcy na zawieranie umów z dowolnego miejsca. Podpis elektroniczny Infinite daje również swobodę i bezpieczeństwo w kontakcie z klientami.

korzyści

Poznaj korzyści z użytkowania e-Podpisywania

Brak potrzeby drukowania

Nie musisz drukować stosu dokumentów, załączników, dodatkowych kopii i egzemplarzy. Drukowanie dokumentów to znaczy koszt w skali rocznej, dzięki epodpisywaniu oszczędzamy nie tylko pieniądze, lecz również czas.

Bezpieczeństwo dokumentów

Dokument i podpis zabezpieczony jest certyfikatem cyfrowym. Podpis jest nieważny, jeśli dokument zostanie zmieniony, nie można go też skopiować, gdyż w każdym wymaganym miejscu podpis należy złożyć oddzielnie.

Szybsze procesy biznesowe

Proces podpisania umowy jest znacznie szybszy, nie musimy wysyłać wielu dokumentów i wymieniać się kopiami. Klient jest zadowolony ponieważ nie musi długo czekać na finalizację a do tego zwiększa się efektywność pracowników.

Wszystko w jednym miejscu

Umowy: sprzedażowe, zakupowe, zlecenia, NDA i inne, protokoły przekazania wnioski inwestycyjne, dokumenty HR: wnioski urlopowe, umowy o pracę, delegacje, bilanse, rachunki zysków i strat, raporty, zestawienia i wiele innych dokumentów

Gdziekolwiek jesteś

Jesteś w trakcie podróży, w biurze lub pracujesz w domu, zawsze możesz zapoznać się z dokumentami i je podpisać. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto. Jednym kliknięciem możesz podpisać lub odrzucić otrzymane dokumenty.

Nic Cię nie zaskoczy

Dzięki epodpisywaniu wszystkie formalności załatwiamy zdalnie. Zamknięte biuro, zmiana lokalizacji, podróż biznesowa – wszędzie możesz podpisać dokumenty. Klient finalizuje transakcję bez konieczności odwiedzin w salonie.

dlaczego warto wybrać e-Podpisywanie

e-Podpisywanie to:

 • usl_sfa
  Komfort i wygoda

  Przyspiesza proces podpisania umowy i zwiększa efektywność pracowników. Dokumenty możesz podpisywać gdziekolwiek jesteś.

 • inne_sfa
  Bezpieczeństwo

  Po zatwierdzeniu podpisu nie można zmienić ani dokumentu, ani podpisu. Dokument i podpis jest zabezpieczony certyfikatem cyfrowym.

 • dystr_sfa
  Zgodność z prawem

  Podpisu nie można skopiować, w każdym wymaganym miejscu podpis należy złożyć oddzielnie. Podpis złożony na tablecie jest równoważny z podpisem złożonym na papierze.

 • green-1
  Ekologia i oszczędność

  Dzięki e-Podpisywaniu dokumentów obniża się ilości drukowanego papieru. Firma staje się ekologiczna, co jest pozytywnie postrzegane przez klientów.

przykład wdrożenia

e-Podpisywanie w Orange

Dzięki rozwiązaniu e-Podpisywania Infinite we wszystkich salonach Orange można podpisywać umowy oraz inne dokumenty na tablecie. Umowę przeczytamy i podpiszemy na tablecie, a jej kopia zostanie przesłane na nasz adres mailowy. To dużo prościej i pewniej. Dzięki temu nie wyjdziecie z salonu ze stosem papierów, które zawsze się gdzieś zawieruszą. Teraz umowę od razu możemy zapisać na naszym komputerze i bez trudu odnaleźć ją gdy będzie nam potrzebna.

Więcej przeczytacie na stronie Orange

Zamówienie zostało wykonane należycie. Obecnie resort korzysta z rozwiązania e-Podpisywania, m.in. przy zawieraniu umów
Ministerstwo Zdrowia
KLIENCI

Oni wybrali rozwiązania Infinite

technologia

Najnowsza technologia Signatus

e-Podpisywanie oparte jest na oprogramowaniu Signatus, które jest w pełni kompatybilne Samsung KNOX co gwarantuje bezpieczeństwo na poziomie militarnym. Rozwiązanie SIGNATUS wykorzystuje branżowe standardy (PAdES) zgodnie z prawodawstwem USA i UE (rozporządzenie EIDAS nr 910/2014 UE, UETA i Ustawa E-SIGN z 30 czerwca 2000 r.). Dane dynamiczne rejestrowane wraz z odręcznymi podpisami są zgodne ze standardem branżowym dotyczącym formatów biometrycznych (ISO / IEC 19794-7).

rodzaje podpisów

Podpisuj dokumenty na tablecie lub przez www

Podpis biometryczny - tablet

Dzięki zapisanym cechom biometrycznym, można szybko potwierdzić lub wykluczyć autora złożonego podpisu. Jest to dużo łatwiejsze i szybsze niż analiza podpisu złożonego na papierze.

Zgodność z prawem

Podpis złożony na tablecie z warstwą biometryczną jest równoważny z podpisem złożonym na papierze.

Dostępność

Wymagane jest spotkanie z przedstawicielem firmy, który ma ze sobą tablet. Może to być POS lub bezpośrednia wizyta przedstawiciela u klienta.

Korzyści dla klienta

Może zapoznać się z dokumentem i warunkami na które się zgadza i które podpisuje.Podpisane dokumenty trafiają na jego adres e-mail, bez konieczności drukowania. Składa swój odręczny podpis tak jak na papierze.

Korzyści dla firmy

Szybkie i bezpieczne zawarcie umowy. Zdecydowanie mniej drukowanego papieru. Klienci są dobrze poinformowani o warunkach świadczonych usług.

Podpis przez www

Wiarygodność stron może być potwierdzona przez: kod SMS wysyłany na telefon, użycie firmowego e-mail, skan dokumentu tożsamości, przelew bankowy, użycie logowania do systemu banku, porównanie twarzy z dokumentem przez webcam.

Zgodność z prawem

Umowa zawarta poprzez platformę www jest ważna i obowiązuje obydwie strony.

Dostępność

Klient może potwierdzić zawieraną transakcję z dowolnego miejsca.

Korzyści dla klienta

Może zapoznać się z dokumentem i zawrzeć transakcje z dowolnego miejsca.Podpisane dokumenty trafiają na jego adres e-mail, bez konieczności drukowania.

Korzyści dla firmy

Szybkie i bezpieczne potwierdzenie warunków transakcji na odległość. Zdecydowanie mniej drukowanego papieru. Klienci są dobrze poinformowani o warunkach świadczonych usług.

Czy wiesz, że? W zależności od rodzaju działalności i potrzeb firmy można wybrać jeden ze sposobów elektronicznego podpisywania dokumentów. Można też korzystać z obydwu form w zależności od sytuacji w której się znajdujemy.
dla kogo

Zobacz dla kogo dedykowane jest e-Podpisywanie

Właściciele firm
Działy sprzedaży
Przedstawiciele handlowi
Działy finansowe
Rady nadzorcze
Pracownicy firm
przykłady wykorzystania

Jak wybrane branże wykorzystują e-Podpisywanie

Obsługa klienta
 • Pracownik w systemie CRM parametryzuje i generuje dokument dla Klienta w PDF
 • Pracownik otwiera automatycznie przesłany na tablet dokument prezentuje klientowi na tablecie i podpisuje
 • Klient zapoznaje się z kontraktem, zaznacza zgody i ew. uzupełnia wymagane pola
 • Podpisuje dokument na tablecie
 • Strony otrzymują podpisany dokument na e-mail lub dostępny jest w e-Archiwum
Wypożyczalnia aut
 • W aucie jest kod QR z danymi, który należy zeskanować.
 • Dane są zaczytywane do formularza protokołu przekazania.
 • Wypożyczający wpisuje swoje dane i podpisuje gotowy protokół odbioru na urządzeniu mobilnym.
 • Podpisany dokument jest wysyłany na skrzynkę e-mail lub do e-Archiwum.
 • Kiedy auto jest oddawane, kod QR ponownie jest skanowany a przedstawiciel weryfikuje czy wszystko się zgadza.
Sprzedaż door 2 door
 • W czasie umówionego spotkania przedstawiciel firmy prezentuje ofertę i warunki umowy.
 • Obydwie strony podpisują gotową umowę.
 • Podpisany, dokument trafia na podany adres e-mail lub do e-archiwum.
Dział HR
 • Pracownik działu HR przygotowuje umowę oraz niezbędne załączniki do umowy o pracę.
 • Zatrudniana osoba zapoznaje się z dokumentami i podpisuje je na tablecie.
 • Podpisana przez obie strony umowa wraz z załącznikami trafia do e-archiwum oraz na podany adres e-mail.
FAQ

Najczęstsze pytania

Czy mogę zintegrować e-Podpisywanie ze swoimi systemami?

TAK, oferujemy wiele metod integracji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Infinite w integracji z setkami systemów dobierzemy podejście najlepsze dla Ciebie. Dostępne metody to m.in. szyna danych, REST API, zasoby plikowe.

Jak wygląda wdrożenie e-Podpisywania w firmie?

Pierwszy etap to zrozumienie Twojego celu biznesowego i zaprojektowanie procesów podpisu i archiwizacji spełniający wymagania prawa. Następnie konfigurujemy system i zakładamy konta użytkowników. W międzyczasie trwa integracja z systemami, na których Ci zależy. Możesz jednak korzystać z systemu w modelu bez integracji – nie utracisz żadnych danych, wszystko może zostać przekazane we właściwe miejsce, gdy integracje przejdą testy akceptacyjne.

Czy epodpisywanie jest uznawane tak samo jak zwykły podpis?

TAK, nasze rozwiązanie podpisu biometrycznego spełnia wymagania formy pisemnej określonej w Kodeksie Cywilnym. Nasze rozwiązanie było badanie przez prawników, specjalistów od kryminalistyki. Dla polskiej Policji dostarczamy sprzęt i oprogramowanie służące do analizy danych, analogicznie do zwykłego podpisu. W przypadku korzystania z oferowanych przez nas innych rodzajów podpisu: kwalifikowany, zaawansowany lub zwykły możemy uznać ich ważność w zależności od czynności prawnych, co wymaga analizy prawnej Twojego przypadku. Nie martw się jednak ponieważ coraz więcej firm i organów państwa z nich korzysta i zyskują coraz większą rzeszę użytkowników w firmach oraz konsumentów.

Czy wybierając ofertę Infinite dostaję tablet?

TAK, możesz otrzymać od nas tablet. Będzie on wyceniony w pakiecie razem z całym rozwiązaniem. Możesz też zakupić go oddzielnie, w takiej sytuacji oferujemy usługę sprawdzenia jego jakości, aby gromadzone podpisy charakteryzowały się wysoką jakością. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi markami tabletów.

Czy mogę korzystać z e-Podpisywania za granicą?

TAK, korzystaj tam gdzie masz dostęp do sieci internet. Ponadto nasze rozwiązanie jest zgodne z prawem UE, z rozwiązań korzystają także firmy w Brazyli, Turcji i na Bliskim Wschodzie.

Czy każdy może korzystać z e-Podpisywania?

TAK, z naszego rozwiązania mogą korzystać zarówno osoby młode, jak i starsze. Podpis odręczny biometryczny jest najbliższy kulturowo tradycji używania różnego rodzaju pisaków. Możemy również obsłużyć osoby, które słabo widzą lub słyszą, a także wesprzeć się równie opcją tłumacza języka migowego.

Jakie dokumenty mogę podpisywać?

Wszystkie dokumenty i obrazy, które jesteś w stanie zapisać jako PDF. Ten format świetnie nadaje się długoterminowej archiwizacji, poza tym jest powszechnie używany na wielu platformach oprogramowania.
Jeżeli potrzebujesz możemy użyć naszego generatora celem przygotowania gotowych do podpisu dokumentów, na podstawie przekazanych szablonów i danych szczegółowych transakcji.

Na czym polega podpisywanie www?

Podpisywanie WWW polega na utrwaleniu oświadczenia woli złożonego online. Stosujemy tu różne formy uwiarygadniające strony transakcji, zaczynając od prostego SMSa, a kończąc na certyfikacie kwalifikowanym. Na bieżąco jesteśmy z różnymi nowymi możliwościami, które dobieramy w zależności od potrzeb i kontekstu prawnego transakcji.