Aktualności

Nowelizacja VAT podpisana. Obowiązek elektronicznych faktur i przesyłania ich do Krajowego Systemu e-Faktur wkrótce wchodzi w życie

Już za 11 miesięcy każdy przedsiębiorca nie będzie mógł wystawiać ani odbierać faktur bez KSEF. Wdrożenie zmian nie jest prostą sprawą zatem firmy przygotowania rozpoczynają już teraz pełną parą.

Krajowy System eFaktur już niebawem stanie się rzeczywistością. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację a ustawa czeka już tylko na ostateczną publikcję.

Jest to niewątpliwa rewolucja na rynku. Dostosować należy nie tylko systemy finansowo-księgowe. Zakup oprogramowania nie wystarczy. Trzeba wiedzieć, jak je wystawiać, obsługiwać, co można wykazywać na fakturze, a czego nie (nie będzie załączników). Jednym słowem firmy czeka wielka zmiana procedur.

Ministerstwo już teraz informuje o karach za niedostosowanie się do KSEF. Warto dodać, iż zostaną zlikwidowane faktury wystawiane w kasach fiskalnych oraz paragony uznane za faktury (paragony z NIP do 450 zł lub 100 euro).

Co jeszcze nas czeka:

  • ustawa przewiduje likwidację not korygujących
  • nie będzie duplikatów faktur
  • będzie jeden wzór faktur

Partner przy wdrożeniu efaktur KSEF

W Infinite IT Solutions od ponad 20 lat zajmujemy się tematem faktur elektronicznych, wdrożeń rozwiązań oraz doradzamy firmom właściwe kierunki. Krajowy System eFaktur jest już trendem w Europie. E-fakturę w transakcjach b2b wdrożyli Włosi, teraz kolejno Polska, Francja oraz Niemcy. Dowiedz się więcej o KSEF.