Aktualności

Perla stawia na elektroniczny obieg dokumentów

Sprawny, zautomatyzowany system komunikacji B2B decyduje dziś o konkurencyjności firm w każdej branży. Rozwiązanie EDInet ułatwia wymianę dokumentów między partnerami handlowymi. Doskonale sprawdza się w sektorze spożywczym, o czym przekonała się Perla Polska – firma działającą na rynku FMCG, która niedawno postawiła na elektroniczny obieg dokumentów. Za wdrożenie odpowiadała Infinite IT Solutions, która w przeszłości dostarczyła już podobne rozwiązania dla wielu firm e-commerce.

System EDInet to efektywne narzędzie, które pozwala przedsiębiorstwom zachować pełną kontrolę nad działaniami biznesowymi – z powodzeniem zastępuje standardową komunikację papierową na elektroniczną. Usprawnienie procesów decyzyjnych i komunikacji jest ważne w każdym sektorze, zwłaszcza w branży spożywczej, gdzie firmy na co dzień współpracują z wieloma podmiotami. Dlatego Perla Polska, oferująca zdrowe przekąski, nawiązała współpracę z Infinite IT Solutions w celu wdrożenia narzędzia elektronicznej wymiany danych – EDInet.

Natychmiastowe efekty usprawnienia wewnętrznych procesów biznesowych skłoniły spożywczą spółkę do kontynuację współpracy w tym zakresie z Infinite IT Solutions i wdrożenie EDInet również dla niemieckiego oddziału – Perla DE. To kolejny przykład postępującej automatyzacji w komunikacji B2B w branży spożywczej, w tym e-commerce.

Oszczędność czasu, poprawa konkurencyjności

Elektroniczna wymiana dokumentów poprawia funkcjonowanie firmy na wielu obszarach: następuje skrócenie spływu należności, usprawnienie procesów w firmie, redukcja błędów, a przede wszystkim oszczędność czasu pracowników, którzy nie muszą już zarządzać papierową dokumentacją. Co ważne, wdrożenie systemu EDInet jest zgodne z polskim prawodawstwem, które dopuszcza archiwizację faktur w wersji elektronicznej. Firmy zyskują także możliwość udostępniania dokumentów organom podatkowym drogą elektroniczną. Ponadto system EDInet zapewnia ciągły i szybki dostęp do dokumentów oraz do historii ich przetwarzania, łatwą możliwość ich wyszukania. Rozwiązanie proponowane przez Infinite IT Solutions jest także przyjazne w integracji z dowolnym system ERP, obsługuje różne formaty plików. Umożliwia śledzenie i raportowanie statusów dokumentów.

Cyfrowa wymiana dokumentów ułatwia i przyspiesza codzienną współpracę firm z różnymi kontrahentami, co szczególnie istotne jest w branży spożywczej. Podmioty, które decydują się na automatyzację w tym obszarze, zyskują ogromną oszczędność, w postaci eliminacji ręcznych procesów rozliczeniowych

– zauważa Adam Świerszcz, Kierownik projektu EDI w Infinite IT Solutions.

System EDInet wpisuje się w politykę paperless

Takie rozwiązanie nie tylko przyspiesza procesy decyzyjne i wpływa na tempo wymiany handlowej, ale to także jedno z wielu rozwiązań pro środowiskowych. Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów, zredukowana zostaje ilość papieru i koszt archiwizacji, a także następuje ograniczenie zależności od usług pocztowych. System redukujący dokumentację papierową wpisał się w oczekiwania firmy Perla, która swoje produkty oferuje w ekologicznych opakowaniach z biodegradowalnej tektury. Infinite IT Solutions, w przeszłości, wdrożyła podobne systemy u innych podmiotów działających w sektorze FMCG, jak np. Grupa Iglotex (dystrybutor żywności do sklepów detalicznych i punktów gastronomicznych).

Infinite IT Solutions – dostawca nowych technologii i rozwiązań IT dla biznesu z 20-letnim doświadczeniem w wielu sektorach na terenie Polski, Europy i Bliskiego Wschodu. Lider branży paperless, którego systemy na co dzień funkcjonują w tysiącach firm. Flagowym produktem jest Infinite Paperless – kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorstw, które pozwalają wyeliminować papier z obiegu i przejść na znacznie szybsze oraz efektywniejsze działania online. Od podpisywania elektronicznego po archiwizację dokumentów firmowych, rozwiązania dla transportu, magazynu, kadr, sprzedaży, ecommerce B2B, wykonywanie czynności biurowych takich jak opłacanie faktur, rozliczenia jak również elektroniczny obieg dokumentów. Zdobywca Gazeli Biznesu oraz Diamentów Forbes’a.

Perla Polska Sp. z o.o. – producent smacznych i oryginalnych przekąsek. Posiada w swojej ofercie hummus w wielu smakach, szeroki wybór antipasti oraz sałatek. Importujemy wyłącznie wysokiej klasy surowce bezpośrednio od zaufanych dostawców z całego świata, jak również starannie nadzoruje każdy etap produkcji zapewniając najwyższą jakość naszych wyrobów.