Aktualności wydarzenia

Infinite na PAIH Forum Biznesu 2022

Gościmy dzisiaj na PAIH Forum Biznesu 2022, jest to dobra okazja, aby sprawdzić propozycje PAIH oraz innych instytucji wspierających ekspansje zagraniczną polskich podmiotów. Jako Infinite od wielu lat dynamiczne zwiększamy dostępność naszych rozwiązań na poszczególnych rynkach. Mamy klientów w całej Europie, bardzo prężnie działamy w Rumuni, na Węgrzech czy w Chorwacji, ale również na Bliskim Wschodzie mamy swoją siedzibę i dziesiątki klientów. Wiemy, z czym wiąże się wejście na nowy rynek, że jest to duża szansa dla firmy jak również wiąże się to z licznymi pułapkami. Dlatego korzystamy z szansy, aby porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych krajów, którzy mają swoje stoiska na Forum Biznesu PAIH, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, aby budować i wzmacniać relacje na poszczególnych rynkach zagranicznych.

Na naszych oczach dokonuje się transformacja cyfrowa przedsiębiorstw, ale także administracji rządowej. Nadal dużo jest do zrobienia, ale przede wszystkim chęć współpracy globalnie, gdzie granice geograficzne mają mniejsze znaczenia powoduje, że również przepisy prawne ulegają zmianom. Dotyczy to Europy jak również innych krajów na całym świecie. Przed Polską uruchomienie KSeF, czyli Krajowego Systemu Elektronicznych Faktur, od stycznia 2023 w Arabii Saudyjskiej również wchodzi obowiązek elektronicznego fakturowania. Takich przykładów jest dużo więcej, administracja rządowa chce podążać za przedsiębiorcami, którzy od dawna korzystają z dokumentów elektronicznych w tym z e-faktur. Dokumenty w formie elektronicznej wypierają ich papierowe odpowiedniki w wielu obszarach prowadzenia działalności i to jest fakt.

Łączenie nowych technologii z naszymi przyzwyczajeniami umożliwia jeszcze bardziej przyspieszenie transformacji cyfrowej. Przykładem może być podpis elektroniczny, który możemy złożyć odręcznie tyle, że zamiast kartki papieru mamy do dyspozycji tablet. Podpisany dokument trafia na nasza skrzynkę e-mail lub inne wskazane miejsce. To rozwiązanie, przyjmowane jest z uznaniem w różnych szerokościach geograficznych, wynika to łatwości wdrożenia oraz z faktu, że to rozwiązanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy od użytkownika, wystarczy przeczytać i podpisać.

Klienci Infinite bardzo często mają swoje oddziały w różnych krajach, współpracują z partnerami na całym świecie, to wszystko powoduje, że wiemy, z jakimi wyzwaniami mierzą się na różnych rynkach. Spotkania tego typu jak Forum Biznesu jest szansą na budowanie i pogłębienie relacji biznesowych, oraz wzajemne zrozumienie, aby ta współpraca była łatwiejsza.