Artykuły

Podpis elektroniczny na tablecie w klubie fitness? Innowacyjne rozwiązania w branży fitness & wellness

Po długiej nieobecności wracają do funkcjonowania siłownie i kluby fitness. Niektóre z nich stawiają na nowe rozwiązania, które w dobie pocovidowej usprawnią pracę. Takim przykładem jest podpis elektroniczny na tablecie.

Został on niedawno wdrożony w jednej z ogólnopolskich sieci fitness. Firma jest idealnym przykładem, iż sektor fitness & wellness jest doskonałym obszarem do przeprowadzenia cyfrowej transformacji, której zalety są niepodważalne zarówno przez pracowników i klientów. – Podpisywanie elektroniczne na tablecie wdrożyliśmy w 54 klubach sieci. Osoby chcące skorzystać z usług są zobligowane do podpisania, w zależności od okoliczności różnych rodzajów dokumentów typu: umowy, regulaminy, zgody itp. Do momentu wdrożenia rozwiązania proces podpisywania odbywał się w sposób tradycyjny z użyciem dokumentów papierowych. – mówi Piotr Wietrzycki, Specjalista ds. Podpisu Elektronicznego Infinite IT Solutions, dostawcy podpisu elektronicznego dla branży fitness.

Dość często firmy fitness szukają rozwiązań, które usprawnią pracę klienta, zmniejszą liczbę kolejek a pracownicy będą mogli więcej czasu spędzać na manualnym wprowadzaniu danych i innymi działaniami. Rosnącym trendem jest cyfryzacja, która pozwala na skrócenie czasu, uproszczenie procesów i uporządkowanie danych. – Kierunek cyfryzacji i wybór podpisu elektronicznego Infinite eSign na tablecie to niewątpliwie strzał w dziesiątkę. Optymalizacja obsługi klienta i podpisywanie umów członkowskich stało się dla klienta błyskawiczne. Dokumenty wygenerowane przez system siłowni są zsynchronizowane z podpisem elektronicznym i przesyłane na tablet, gdzie klubowicz dokonuje podpisu. Uporządkowano całą dokumentację, dzięki czemu wiadomo jaki jest etap współpracy z klientem. Cała dokumentacja jest również zebrana w jednym miejscu, co znacznie ułatwia pracę i dostęp do informacji – dodaje Piotr Wietrzycki

W sieci klubów fitness wdrożono rozwiązanie bazujące na podpisie biometrycznym, który obecnie jest uznawany za najbezpieczniejszy na rynku. Dla klientów oznacza to, że czynność ta odbywa się w sposób odpowiadający złożeniu podpisu w sposób tradycyjny, lecz w tym przypadku zamiast długopisu używają rysika a z treścią dokumentu zapoznają się na ekranie tabletu na którym dokonują podpisu.

Dla branży fitness & wellness liczy się czas oraz uporządkowane dane. Każdego dnia obiekty są odwiedzane przez setki klientów. Pożądane są rozwiązania, które nie wymagają manualnej aktualizacji danych i wspomogą organizację dnia pracy obsługi klienta

Projekt zrealizowano dla: