Newsy branżowe

Unilever stawia na elektroniczną wymianę dokumentów i automatyzację procesów dla marki Algida

Algida – jedna z flagowych marek brytyjsko-holenderskiego giganta na rynku FMCG wdraża rozwiązania EDI. Za realizację odpowiada jeden z liderów digitalizacji biznesowych Infinite IT Solutions.

Automatyzacja procesów i elektroniczna wymiana dokumentów znacząco ułatwia i przyspiesza codzienną współpracę Unilevera z kontrahentami. – Oszczędność, eliminacja ręcznych procesów rozliczeniowych, redukcja błędów a także skrócenie obiegu dokumentów nawet o 50% to tylko wybrane korzyści wynikające z implementacji systemu EDI – mówi Adam Świerszcz, Kierownik projektu EDI w Infinite IT Solutions.

Dystrybutorzy lodów Algida dzięki wdrożeniu automatyzacji procesów zyskali szybki dostęp do informacji, których oczekują, a zastosowanie wprowadzonej usługi zapewnia płynne i błyskawiczne dostawy do sklepów bez konieczności wypełniania wielu dokumentów papierowych. Platforma umożliwia firmie śledzenie procesu składania i realizacji zamówień. Za pośrednictwem Elektronicznej Wymiany Danych EDI na bieżąco wysyłane są najważniejsze z punktu widzenia sprzedawców dokumenty: zamówienia, awiza i dowody dostawy.

W dobie digitalizacji i automatyzacji, szybkość przepływu informacji jest kluczowa niezależnie od branży czy wielkości przedsiębiorstwa. Rosnące wymagania rynku sprawiają, że elektroniczna wymiana danych w ramach łańcucha dostaw nie jest już tylko dobrą praktyką, ale standardem – mówi Piotr Widomski, Koordynator projektu w Unilever Polska.

O Unilever: Unilever jest jednym z wiodących, światowych dostawców produktów żywnościowych, środków czystości oraz środków do higieny osobistej i pielęgnacji ciała, który prowadzi sprzedaż na terenie 190 krajów, docierając do 2,5 miliarda konsumentów dziennie. Zatrudnia 149 000 pracowników. Przychody ze sprzedaży w 2020 r. wyniosły 50,7 mld euro. Ponad połowę obszaru działań firmy stanowią rynki rozwijające się i wschodzące. Unilever posiada ponad 400 marek obecnych na całym świecie, takich jak Dove, Lifebuoy, Knorr, Magnum, Surf, a także Love Beauty & Planet, Seventh Generation czy The Vegetarian Butcher.