Aktualności

W Orange Polska dostaniemy podpisaną umowę na nasz adres e-mail

24 stycznia 2020 zakończyliśmy wdrożenie e-Podpisywania w Orange Polska. Był to bardzo duży i wymagający projekt, dlatego też jesteśmy dumni, że zakończył się sukcesem. Orange jako pierwszy operator w Polsce udostępnił możliwość podpisywania dokumentów na tablecie, co zostało przyjęte pozytywnie zarówno przez pracowników jak i przez klientów.

W grudniu 2017 pilotażowo wdrożyliśmy e-podpisywanie w pierwszym salonie Orange. Od chwili uruchomienia e-Podpisywania do dziś:

  • Ponad 760 tys. klientów podpisało umowy na tablecie.
  • Zaoszczędzono blisko 4,5 mln kartek papieru.
  • Uratowano blisko 400 drzew.

Łącznie uruchomiliśmy e-podpisywanie w blisko 700 punktach w całej Polsce. Dokładny harmonogram wdrożenia był zaplanowany wraz z klientem tak, aby zachować płynność pracy w punktach obsługi klienta. W najbardziej intensywnym okresie nawet 15 salonów było wdrażanych w ciągu jednego dnia. Dzięki dobrej komunikacji i w współpracy z Orange Polska uruchomienie projektu przebiegło sprawnie.

e-podpisywanie w orange
Krótkie szkolenie pracowników Orange i można podpisywać umowy na tablecie.

e-Podpisywanie łączy nowe technologie i nasze przyzwyczajenia. Składając podpis na tablecie z warstwą biometryczną zapisywany jest obraz podpisu oraz cechy charakterystyczne dla osoby podpisującej dokument. Dzięki tym informacjom bardzo szybko można sprawdzić czy podpis jest autentyczny. Dokument jest w wersji cyfrowej, nie ma potrzeby aby go drukować, dlatego jako klienci w każdej chwili możemy sprawdzić zapisy umowy, która jest w naszej skrzynce pocztowej.

Firmy, które chcą znacząco obniżyć ilość drukowanego papieru oraz usprawnić obieg dokumentów powinny rozważyć uruchomienie e-Podpisywania. Jest to rozwiązanie:

  • wygodne – użytkownik składa podpis tak samo jak na kartce papieru, szybciej można uruchomić zamawianą usługę
  • bezpieczne – podpisu nie da się  skopiować, po złożeniu podpisu nie można wprowadzać zmian w dokumencie
  • zgodne z prawem podpis złożony w ten sposób wywołuje skutki prawne, dlatego mogą być podpisywane zgody, oświadczenia jak również umowy