Infinite IT Solutions dynamicznie wchodzi w sektor rozwiązań ECM (Enterprise Content Management), przejmując portfolio produktów oraz obsługę obecnych klientów warszawskiej firmy itBCG, która specjalizuje się w tym obszarze od ponad 10 lat. Formalny proces przejęcia zakończył się na początku listopada 2015, otwierając dla Infinite perspektywy rozwoju w branży finansowej, telekomunikacyjnej i bankowej.  

Firma Infinite była dotychczas silnie związana z branżą FMCG. Spółka od 14 lat rozwija oprogramowanie dla producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych, które automatyzuje ich kluczowe procesy biznesowe. Według raportu Gartnera z 2014 roku udział Infinite w polskim rynku rozwiązań integratorskich EDI, umożliwiających wymianę i archiwizację dokumentów w formie elektronicznej, wynosi 50%. Obecnie trudno wyobrazić sobie branżę FMCG również bez rozwiązań mobilnych SFA wspierających codzienną pracę rozproszonych zespołów sprzedażowych, które Infinite tworzy nieprzerwanie od 2004. Za zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa odpowiada zaawansowany system ERP, a obsługę sprzętu oraz infrastruktury sieciowej gwarantuje serwis ICT.

Przejmując pakiet rozwiązań ECM wraz z obsługą obecnych klientów itBCG, Infinite wkracza w perspektywiczny obszar systemów IT dla jednostek telekomunikacyjnych i finansowych, w którym będzie rozwijać nowe kompetencje, bazując w dużej mierze na doświadczeniach zdobytych dotychczas na rynku krajowym oraz za granicą. Rozwiązanie ECM wpisuje się w dążenie przedsiębiorstw do sprawnego zarządzania stale rosnącymi wolumenami dokumentów przychodzących i wychodzących, wprowadzając przejrzyste procedury ich obiegu.

Dysponując szerokim wachlarzem rozwiązań IT, Infinite może wspierać przedsiębiorstwa na różnych poziomach ich funkcjonowania, począwszy od elektronicznej wymiany danych, poprzez zarządzanie sprzedażą w terenie, rejestrację czasu pracy, aż po obsługę dokumentów przychodzących i wychodzących. Oferta komplementarnych rozwiązań eliminuje niedogodności wynikające ze współpracy z różnymi dostawcami systemów, tworząc zintegrowane i spójne środowisko IT przedsiębiorstwa.

 

Zaloguj