Już 28 listopada 2014 Lublin stanie się centrum programowania w języku Scratch. A to za sprawą Infinite Scratch Master – konkursu połączonego z warsztatami, który firma Infinite wraz z Miastem Lublin organizują w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznych.

Infinite Scratch Master to propozycja dla studentów, którzy znają lub chcą poznać środowisko Scratch. Doświadczeni wykładowcy Scratch przybliżą, jak uczyć programowania w tym języku już w szkołach podstawowych. W ramach konkursu studenci będą mogli zgłosić autorski projekt opracowany w Scratch wraz ze scenariuszem przykładowej lekcji. Dla autorów najlepszych projektów przewidziane są cenne nagrody multimedialne.  

Scratch jest wirtualnym językiem, który pozwala przybliżyć dzieciom i młodzieży ideę programowania, jednocześnie ucząc kreatywnego, logicznego myślenia. W środowisku Scratch można tworzyć interaktywne gry, animacje i historyjki, przy czym nie wymaga to zaawansowanej wiedzy matematycznej. Programowanie Scratch idealnie wpisuje się w ideę nauki przez zabawę – ćwiczenia przypominają układanie puzzli, a szybkie efekty pracy wzmagają zainteresowanie nowinkami technologicznymi. Programowanie to zdecydowanie przyszłościowa umiejętność, dlatego podstawy warto zdobywać już w młodym wieku.      

Infinite Scratch Master to wspólny projekt Miasta Lublin oraz lubelskiej firmy Infinite, która specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych dla biznesu. Konkurs ma za zadanie przybliżać młodym osobom nowe technologie, które stanowią obecnie nieodłączny element ścieżki zawodowej. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.infinite.pl/scratch.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu pt. „Promocja głównych osi rozwoju regionu lubelskiego na przykładzie miast – Lublin i Puławy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej II. Infrastruktura ekonomiczna, Działania 2.4 Schemat B.       

 

Zaloguj